Kariérní den

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Představení společnosti

Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již sto šedesát let. Dnes se společnost Škoda Transportation soustředí na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici.
Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety za více než dvě miliardy korun postaveno v tradičním plzeňském areálu.
Škoda Transportation v současnosti zaměstnává přes pět tisíc lidí v Plzni, Praze, Ostravě, nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle mateřské společnosti Škoda Transportation několik dceřiných společností nebo společných podniků, které působí kromě České republiky i v Německu, Finsku, Rusku nebo Maďarsku.
Díky špičkové práci více než sedmi set konstruktérů, projektantů a designérů a stovkám milionů korun ročně, které firma investuje do vlastního výzkumu a vývoje, může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty pro domácí i světový trh. Jen v průběhu uplynulých čtyř let společnost vyčlenila na výzkum a vývoj čtyři miliardy korun.
Škoda Transportation nabízí řešení výroby a vývoje nízkopodlažních tramvají, trolejbusů a hybridních vozidel pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce nebo výrobu lokomotiv.

Proč pracovat u nás?

Budete mít možnost se podílet na unikátních projektech – stavíme vlaky, tramvaje, metro, trolejbusy, řídící jednotky, software, hardware a kompletně řešíme dopravní systémy. Nabídneme Vám dodatečné jazykové a odborné vzdělání. Dostanete od nás příspěvek na penzijní nebo životní pojištění, také příspěvek na stravování a na aktivní trávení volného času. Můžete se u nás těšit na 5 týdnů dovolené, služební počítač nebo mobilní telefon.

Obor působení firmy

 • Železniční doprava

  Škoda Transportation nabízí řešení výroby a vývoje nízkopodlažních tramvají, trolejbusů a hybridních vozidel pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce nebo výrobu lokomotiv.

  Nabídka uplatnění ve firmě

 • Plný úvazek vhodný i pro absolventy
 • Částečný úvazek při studiu
 • Krátkodobé stáže a brigády

  Spolupráce během studia

 • Témata pro semestrální práce s možností konzultací
 • Témata pro bakalářské práce s možností konzultací
 • Témata pro diplomové práce s možností konzultací
 • Témata pro disertační práce s možností konzultací

 • Kontaktní údaje

  Mgr. Jakub Karel
  Recruiting manager
  e-mail: jakub.karel@skoda.cz
  tel.: +420 733 696 675, +420 378 186 406

  Sídlo společnosti:
  Emila Škody 1
  301 00 Plzeň

  Web partnera Poslat CV FB IG Linkedin